Aktuality

Výtluky a Focus

O rozbitých cestách si nemusíme hodně mluvit. Kromě oprav cest jako součást předvolební kampaně (viz rozkopané cesty v Bratislavě) se na řidiče myslí až na posledním místě a tak si dodnes užíváme výtluky a popraskané cesty jako přímý důsledek vlivů počasí nebo nekvalitního povrchu silnic.

No a protože nejde jen o problém dunících podvozků, ale některé výtluky mohou poškodit tak pružení, jakož i kola, pneumatiky či samotné řízení. Ford se pustil do boje s nepříjemnými ranami podvozku a vybavil nový Focus systémem detekce výtluků, jako součást nového podvozku s neustále kontrolovaným pružením (Continuously Controlled Damping), který každé dvě milisekundy monitoruje podvozek, natočení volantu i brzdění s cílem upravit pružení pro co nejkomfortnější režim.

Systém sleduje pohyb kola av případě propadu nejenže zadrží tlumič, aby s kolem „nespadl“ na dno jámy ale zároveň vyšle signál i zadní nápravě, která se tak bude vědět rychleji přizpůsobit přicházejícím výtluků. Nový systém Ford dolaďoval nejen v Anglii, ale i na rozbitých testovacích cestách v Belgii. 

Comments are closed.

Kontakt