Aktuality

Toto jsou nejbezpečnější auta roku. Podívejte se

Organizace Euro NCAP se zabývá testováním bezpečnosti aut dlouho, ale už několikrát museli zpřísnit hodnocení, aby si nejvyšší skóre v podobě pěti hvězdiček neodnášelo téměř každé nové auto. V roce 2014 přišli s dalšími změnami, aby testovaný typ získal top skóre, musel mít na palubě systém autonomního nouzového brzdění a klást větší důraz na technologie, které pomáhají lidem jezdit bezpečněji a zabránit havárii.

2014.ncap_.mercedes.c.01

Výsledky ukázaly rozdíl napříč kategoriemi. Zatímco mezi velkými rodinnými auty získaly pět hvězdiček všechna vozidla (nejlépe si vedl Mercedes třídy C), z malých aut (kategorie super mini) dosáhla pět hvězdičkové skóre jen nová Škoda Fabia, i když měla v kategorii dalších 14 konkurentů. Překvapivé byly výsledky malých MPV, kde je nejbezpečnější Volkswagen Golf Sportsvan, ale více než polovina ostatních aut odešla pouze s třemi hvězdičkami.

2014.ncap_.mercedes.v.01

To ukazuje, že automobilky stále bojují s tím, dát více elektronických pomocníků do segmentu, kde se počítá každý cent. Mezi malých rodinných aut je nejbezpečnější Nissan Qashqai, který za sebou nechal také pětihvězdičkové auta Nissan Pulsar, BMW 2 Active Tourer, Audi A3 Sportback e-tron ai 4-hvězdičkový Citroën C4 Cactus.

2014.ncap_.nissan.qashqai.01

Generální sekretář Euro NCAP říká: „Gratulujeme těm výrobcům, kteří jsou v našem seznamu nejlepších aut ve své třídě za uplynulý rok. Ukazuje to závazek nabídnout nejvyšší úroveň bezpečnosti, což dnes znamená aktivně předcházet nehodám, stejně jako top úroveň ochrany při nárazu. Jak se budou tyto technologie rozšiřovat a náklady klesat, budeme vidět stále více výrobců, kteří budou následovat ty nejlepší a poskytovat výbornou bezpečnost všem zákazníkům.“

Tipy

Comments are closed.

Kontakt