Aktuality

Mercedes-Maybach má světla, které promítají symboly na vozovku

Revoluční technologie budoucnosti světlometů Digital Light, která měla premiéru na ženevském autosalonu se již začíná v malé sérii zavádět v prvních vozidlech Třídy S značky Mercedes-Maybach.

  Světlá Digital Light pracují s rozlišením 2 miliony pixelů.

Tato technologie s vysokým rozlišením více než dva miliony pixelů (využívá čipy s více než milionem mikrozrkadiel v každém světlometu) umožňuje díky promítání na vozovku pokrokovou jízdní asistenci a komunikaci s řidičem, vytváří ideální světelné poměry, oproti Multibeam LED je ještě přesnější, přičemž minimalizuje riziko oslnění ostatních účastníků provozu.

Nová technologie umožňuje promítat symboly přímo na vozovku.

Světlomety Digital Light reagují na informace kamer a snímačů ve vozidle a údajů z navigace a průběžně automaticky upravují délku a tvar světelného kužele. Navíc dokáží na vozovku promítat symboly ve vysokém rozlišení, poskytovat řidiči upozornění v jeho zorném poli ale také komunikovat s okolím.

Při spuštění malosériové výroby budou k dispozici výstražné symboly pro kluzkou vozovku, pro staveniště, pro udržování v jízdním pruhu, pro mrtvý úhel a pro rychlost.

Comments are closed.

Kontakt