Aktuality

Mercedes dostal v Číně 53-milionovou pokutu. Chtěl nastavit ceny za auta

Čínský regulační úřad udělil pokutu ve výši 359 milionů jüanů (přibližně 1 473 695 000 Kč) německé automobilce Mercedes-Benz z koncernu Daimler za fixování cen. Informovala o tom agentura Reuters.

Podle úřadu německý výrobce luxusních aut „vyvíjel tlak“ na prodejce v Číně, aby stanovili minimální prodejní cenu některých modelů, a také v případě náhradních dílů. A pokud to neudělali, posílal jim „varování“.

Čína loni začala vyšetřovat zahraniční automobilky i dovozce součástek pro porušování pravidel hospodářské soutěže v zemi. Důvodem bylo podezření, že prodražují své produkty na čínském trhu.

Mercedes-Benz_S_320_CDI_4MATIC_L_(V_221)_–_Frontansicht_(1),_30._August_2011,_Düsseldorf

Čínský Národní výbor pro rozvoj a reformy (NDRC), který má na starosti kontrolu porušování pravidel hospodářské soutěže v zemi, loni oznámil, že vyšetřování odhalilo „monopolní chování“ automobilek Chrysler (dceřiné firmy italského Fiatu) a Audi (člen koncernu Volkswagenu).

Obě automobilky dostaly pokutu v celkové výši 46 milionů USD (přibližně 1 170 milionu Kč).

ASMA-Design S-Class Eagle1 (13)Mercedes_Benz_S_Class_By_ASMA

I v případě Mercedes-Benz vyšetřování odhalilo, že automobilka a její prodejci v provincii Ťiang-su uzavřely dohodu o minimální prodejní ceně modelů E-Class, S-Class a některých náhradních dílů, čímž porušily pravidla hospodářské soutěže. Uvedl to ve svém prohlášení regulační úřad této provincie.

Úřad dodal, že udělil pokutu i některým prodejcům, a to ve výši 7,7 milionu CNY (31 608 500 Kč).

Podívejte se na nejoblíbenější auta v Evropě.

Comments are closed.

Kontakt