Aktuality

McLaren 600 LT

Za jednoduchým označením LT (longtail – dlouhý ocas) se ukrývá více jakoby se dalo na první pohled očekávat. Jde o přímou odpověď na úspěšné modely RS konkurenta Porsche a za poslední dvě dekády jde přitom pouze o čtvrtý model s označením LT i když je třeba uznat, že v poslední době se výskyt tohoto označení značně zesílil.

  McLaren 600 LT

Od dob McLarenu F1 GTR se zkratka LT (vyrobili pouze 9 kusů) objevila poprvé na modelu 675 LT Coupé (Ženeva, rok 2015), přičemž po jeho vyprodání McLaren rychle ohlásil i otevřenou verzi 675 LT Spider, jehož 500 exemplářů se vyprodalo během dvou týdnů.

 McLaren 600 LT

Model 600 LT přichází s více než dobře připravenou půdou pod nohama av žádném případě nemůžeme hovořit o marketingovém cvičení. Oproti standardnímu modelu 570S Coupé bude model 600 LT o 96 kilogramů lehčí (suchá váha 1247 kilogramů), automobilka tvrdí že téměř čtvrtina ze všech dílů je zcela nových, což je vzhledem k povaze změn uvěřitelné.

  McLaren 600 LT

Auto je delší o 74 milimetrů díky speciálním dílem z karbonu jako přední splitter, prahy, zadní difuzor a pevné křídlo (pro co nejnižší váhu a nejvyšší přítlak). Unikátní výfukový systém vyveden těsně před velkým křídlem je lehčí a samozřejmě díky umístění téměř za zády řidiče by i jeho zvuk mohl více pronikat do kabiny. Speciální sedadla pocházejí z modelu P1 a vůbec celá kabina se topí v karbóbe a Alcantara.

  McLaren 600 LT

Známý agregát o objemu 3,8 litru má výkon 600 koní a 620 Nm, díky čemuž auto nabídne přímo neuvěřitelný poměr výkonu k hmotnosti – 481 koní na tunu. Standardem jsou pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R. V základní výbavě bude nové Coupé stát 185 000 liber, přičemž tato cena zahrnuje i intenzivní jezdecký trénink s instruktorem na závodním okruhu.

  McLaren 600 LT

Ruční výrobu spustí během října ve městě Woking a potrvá přibližně dvanáct měsíců. Automobilka nemluví o přesných číslech, limitujícím faktorem bude speciální karbonové tělo ale také výroba ostatních vozidel ze série Sport a Super Sport, stejně jako exkluzivních a už dnes vyprodaných modelu Senna, Senna GTR a modelu s označením BP23. Vypadá to na rekordní rok, ale nejen v oblasti vyrobených vozidel. 

Comments are closed.

Kontakt