Aktuality

Kia Niro EV

Sympatické Niro přichází s třetí pohonnou jednotkou (hybrid a Plug-In hybrid jsou již na trhu déle) posílený nejen úspěchem čistě-elektrického Soulu ale také prodeji. Pouze za uplynulý rok se Kii podařilo prodat v Evropě více než 28 000 modelů Niro.

Kia Niro EV

Na rozdíl od hybridních verzí bude Niro EV jasně rozpoznatelné už na první pohled. Jiná je přední mřížka s nabíjecím portem, přívody vzduchu jakož i denní LED světla. Změnil se i boční profil a zadní okna jsou užší, auto tak působí o něco kratší a výše. Nové jsou disky kol a samozřejmě i zadní LED světla. 

Několik novinek vidíme iv interiéru. Na první pohled padne do očí jiný volič převodovky, 7-palcový displej uprostřed palubní desky i další 7palcový displej před řidičem, který je unikátní pro EV model.

Kia Niro EV

Na evropský trh dorazí Niro EV vybavené 64 kWh lithium-polymerovou baterií, jejíž dojezd by měl představovat 450 kilometrů už podle nového standardu WLTP. Při nabíjení 100 kW nabíječkou by se na 80-procent své kapacity měla dostat za 54 minut. Pokud se ale spokojíte s menším dojezdem, na výběr bude i 39,2 kWh baterie stejné technologie s teoretickým dojezdem 300 kilometrů.

Kia Niro EV

Přední nápravu pohání elektromotor s výkonem 150 kW (204 koní) a točivým momentem 395 Nm a baterie jsou umístěny v zadní části pod kufrem, jehož kapacita zůstává na rozumné hranici 451 litrů. 

Comments are closed.

Kontakt