Aktuality

Camry se vrací po 14 letech

Nová Toyota Camry je přitom již osmou generací mimořádně úspěšného modelu, který se ve světě prodává již od roku 1982. V Evropě si tento model udělal 14-letou přestávku, což ale nebránilo Toyotě prodávat téměř 700 000 vozů ročně.

V Evropě nahradí Camry model Avensis, jehož prodeje dlouhodobě klesají (ale i celého segmentu – zejména díky oblíbenosti modelů SUV a nebudeme si lhát, německé dominanci), takový osud ale čeká například i Ford Mondeo. Výrobu v Anglii nahradí Toyota Auris nové generace, kterou ve finální podobě uvidíme už zanedlouho a její výroba by mohla naběhnout ještě na podzim.

 Toyota Camry Hybrid

Vzhledem k tomu, že Camry je v podstatě sesterským modelem nového Lexusu ES, očekáváme velmi podobné motorizace, tedy benzínové agregáty a potvrzena už je i hybridní verze s benzínovým, 2,5-litrovým agregátem. 

Camry vychází z nové modulární platformy TNGA (Toyota New Generation Architecture), na níž už Toyota představila modely jako C-HR a Prius. Začátek prodeje je naplánován na první kvartál příštího roku. 

Comments are closed.

Kontakt