Aktuality

AMG GT S Roadster

Rodinka AMG GT se utěšeně rozrůstá. Čtyři dvoudveřové kupecké, tři roadstre, dva závodní speciály pro soukromé klienty a tři čtyřdveřové „kupecké.“ Marketing nepustí. V každém případě, těsně před letem pouští Mercedes do světa velmi atraktivní model, který bude pro mnohé zákazníky mnohem atraktivnější jako uzavřené coupé i pro intenzivnější emoce otevřeného auta.

  AMG GT S Roadster

Kombinaci pevné a lehké struktury z hliníku, silného osmiválce s dvojitým přeplňováním a dvouspojkovou převodovkou se 7. převodovými stupni doplňuje zadní samosvorný diferenciál a schopný podvozek. S přívlastkem S přichází už zaběhnutý 4-litrový osmiválec s výkonem 384 kW (520 koní) a točivým momentem 670 Nm. Stokilometrovou rychlost pokoří za 3,8 sekundy a slušným tempem bude pokračovat až po 308 km / h.

 AMG GT S Roadster

AMG Ride Control je ve verzi S standardem a řidič si může vybrat až z pěti různých nastavení svého auta voličem AMG Dynamic Select, který nabízí možnosti od komfortního režimu až po individuální nastavení. Ty ovlivňují reakci motoru, převodovky, třístupňové ESP, podvozek i výfuk. AMG GT S Roadster standardně brzdí pomocí kompozitových brzdových kotoučů s průměrem až 390 mm vpředu (360 mm vzadu), ale v případě potřeby pod velká kola vejdou i kompozitní keramické brzdy s průměrem až 402 mm vpředu a 360 mm vzadu, jejichž třmeny pyšně nesou název AMG Carbon Ceramic. Oproti standardním brzdám jsou lehčí až o 40%!

Comments are closed.

Kontakt