Nezařazené

Aeroliniím Air France prý hrozí zánik

S radikálním prohlášením přišel francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire

Francouzskému leteckému přepravci Air France hrozí zánik, pokud firma nenajde způsob, jak zajistit svou konkurenceschopnost. Prohlásil to v neděli francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire.

Air France je dceřiná společnost francouzsko-nizozemské skupiny Air France-KLM, v níž francouzský stát kontroluje podíl 14,3%. Možnost, že ztrátový přepravce získá od vlády finanční pomoc, ale ministr vyloučil.

Zaměstnanci Air France v posledních týdnech opakovaně stávkují za vyšší mzdy. Požadavek na růst platů o 5,1% v aktuálním roce označil Le Maire za přehnanou. „Air France zanikne, pokud nepodnikne potřebné úsilí k zajištění konkurenceschopnosti,“ varoval ministr. Přežití Air France je ohroženo, stát ale nepřevezme záruky za dluhy společnosti, zdraznil Le Maire.

Francie-nizozemská letecká společnost Air France-KLM za první kvartál letošního roku vykázala provozní ztrátu na úrovni 118 milionů eur, čili se prohloubila ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, kdy byla v částce 33 milionů eUR.

Comments are closed.

Kontakt