Aktuality

Zelená ekologickým dopravním prostředkům

Silniční doprava je stále považována za jednoho z největších znečišťovatelů životního prostředí. Tento stav není lhostejný státním orgánům, výrobcům motorových vozidel a ani vyhlašovatelům ankety Auto roku 2013 v České republice.

Proto se rozhodli uspořádat jako její doplňkovou část anketu o Zelené Auto roku 2013 v České republice. Zařazeny do ní mohou být hybridní vozy a automobily poháněné palivovými články, vodíkem, LPG nebo E85. Připuštěna je rovněž účast takzvaných úsporných modelů, tedy těch, které jsou vybavené technologiemi vedoucími ke snížení spotřeby (systém stop-start, prodloužené převody, úsporné pneumatiky, indikátor řazení, inteligentní alternátory). Podmínkou je, že vozidlo musí být uvedeno do prodeje na českém trhu v období od 30. října 2011 do 31. prosince 2012.

Vítěze vybírá odborná dvaatřicetičlenná porota, identická s hlavní anketou o Auto roku 2013 v České republice. Podle slov jejího místopředsedy Michala Štengla (na snímku) budou hlavními hodnotícími kritérii spotřeba, cena, celková technická konstrukce, funkčnost a plnění ekologických norem. Zvláštní pozornost bude věnována low constumption for money, tedy dosažení nízké spotřeby s ohledem na vynaložené finanční prostředky.

Zelené Auto roku 2013 v České republice bude vyhlášeno v rámci slavnostního večera ankety Auto roku 2013 v ČR počátkem ledna 2013.

Nominované vozy do ankety Zelené Auto roku 2013 v ČR

BMW 116d EfficientDynamics Edition

Citroën DS5 Hybrid4

Dacia Duster LPG

Hyundai i20 1.1 CRDi Blue Drive

Chevrolet Aveo 1.3 D ECO

Kia Optima Hybrid

Lexus GS450h

Opel Ampera

Peugeot 3008 HYbrid4

Peugeot 508 RXH

Seat Ibiza 1.6 LPG

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Toyota Prius+

Toyota Yaris Hybrid

Volkswagen eco up!

Volvo V40 D2 ECO

Comments are closed.

Kontakt