Aktuality

Vítězem ankety auto roku 2013 se stal Volkswagen Golf

Při vyhlašování 19. ročníku ankety Auto roku 2013 v České republice tento titul získal Volkswagen Golf sedmé generace. Zvítězil mezi celkem 37 nominovanými kandidáty.

 

Hlasování v anketě Auto roku probíhá dvoukolovým způsobem. Hlasovalo celkem 32 odborných motoristických novinářů. V prvním kole porota vybrala ze všech nominovaných kandidátů šestici vozů, která postoupila do finále. Z této šestice (BMW řady 3, Ford B-MAX, Mazda CX-5, Mercedes-Benz třídy A, Toyota GT86T, Volkswagen Golf) pak vzešel vítěz, který si odnesl titul Auto roku 2013. A vítězem se stal právě Volkswagen Golf sedmé generace.

 

Anketu Auto roku pořádá již tradičně Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů (SDA) a Sdružením automobilového průmyslu (AutoSAP).

 

Jako všechny vozy z produkce značky Volkswagen zaujme i Volkswagen Golf sedmé generace už na první pohled svým precizním zpracováním. Na silnici působí dynamicky a hospodárně. Jeho tvůrcům se podařilo snížit hmotnost vozu o 100 kg, aniž by to ubralo na jeho bezpečnosti. Už na první pohled vůz zaujme typickou siluetou, kterou nikterak nenarušilo ani snížení výšky prahu zavazadlového prostoru na pouhých 665 mm nad zemí. Tím získal zavazadlový prostor vozu 30 litrů navíc v porovnání se staršími modely řady Golf. Zvětšení zavazadlového prostoru oceníte, jakmile se s vozem vydáte na první větší nákup!

 

Pro sedmou generaci modelu Volkswagen Golf je typická nízká spotřeba paliva. Oproti starším modelům se podařilo snížit ji o 23 %. Základní zážehový model (TSI) spotřebuje 4,9 l/100 km a nejdostupnější turbodiesel (TDI) 3,8 l/100 km. Především řidiči vyšších postav rozhodně ocení i více prostoru pro nohy, takže řízení bude pro ně mnohem pohodlnější.

 

Vítězi ankety Auto roku 2013 nechybí ani inovace bezpečnostních prvků. Má např. funkci automatického brzdění při vícenásobných kolizích již v sériové výbavě, aktivní systém ochrany cestujících (PreCrash) včetně adaptivního tempomatu ACC (Adaptive Cruise Control) s funkcí Front Assist a systému nouzového brzdění City. Milovníci technických vymožeností ocení, kompletně přepracované informační a zábavní systémy, jejichž vrcholné verze mají displej, který reaguje na pouhé přiblížení ruky.

 

Comments are closed.

Kontakt