Aktuality

Světovým autem roku 2015 je Mercedes-Benz C

Na tiskové konferenci během právě konaného autosalonu v New Yorku vyhlásili výsledky ankety Světové auto roku 2015. Stal se jím Mercedes-Benz třídy  C.

Mercedes-Benz C

Mercedes-Benz třídy C vystřídal na trůnu loňského krále, kterým bylo Audi A3.
Automobilka Mercedes-Benz obsadila v letošní anketě Světové auto roku (WCOTY 2015) celkem až tři první příčky. Z celkového vítězství se může těšit Mercedes-Benz třídy C, který v soutěži pokořil svých konkurentů Ford Mustang a VW Passat.
Trojcípá hvězda vyhrála i kategorii Luxusní auto roku 2015, kde Mercedes-Benz S Coupé porazil BMW i8 a Range Rover Autobiography Black LWB8. Mercedesu se dařilo i mezi sportovními auty, zde totiž vyhrál Mercedes-Benz AMG GT, který pokořil konkurentů BMW M4 Coupé / M3 sedan a Jaguar F-Type R Coupé.

Zeleným autem roku 2015 se podle hlasování členů poroty stalo revoluční BMW i8 před limuzínou Mercedes-Benz S 500 Plug-in Hybrid a Volkswagenem Golf GTE. Poslední, ale neméně zajímavou kategorií vyhlášenou na newyorském autosalonu je Zelené auto roku 2015, kterým se stal Citroën C4 Cactus. Ten se dostal před Mercedes-Benz třídy C a Volvo XC 90.

Světové auto roku 2015  – Mercedes-Benz C

Mercedes-Benz C

Mercedes-Benz C
Zelené auto roku 2015  – BMW i8
BMW i8

BMW i8
Sportovní auto roku 2015  – Mercedes-Benz AMG GT
Mercedes-Benz AMG GT

Mercedes-Benz AMG GT

Luxusní auto roku 2015  – Mercedes-Benz S Coupé

Mercedes-Benz S Coupé

Mercedes-Benz S Coupé
Design roku 2015  – Citroën C4 Cactus
Citroën C4 Cactus

Citroën C4 Cactus

Koupili jste si nové auto a nejste si jisti, zda máte vše vyřízené?

Comments are closed.

Kontakt