Aktuality

Ostrý start Auta roku 2013 v ČR

Úvodní tiskovou konferencí a seznamovacími jízdami s nominovanými vozy naostro odstartoval v úterý 16. října a ve středu 17. října již 19. ročník ankety Auto roku 2013 v České republice.

Jejími vyhlašovateli jsou Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Sdružením automobilového průmyslu (AutoSAP) a Svazem dovozců automobilů (SDA). Po organizační stránce ji zajišťuje společnost Sport-Press. Akce, pořádané v Top Hotelu Praha, se, kromě novinářů zúčastnili představitelé státních orgánů v čele s náměstkem ministra dopravy ČR Jiřím Žákem. Nechyběli ani partneři ankety a představitelé jednotlivých zúčastněných značek.

V průběhu tiskové konference zdůraznil člen výkonného výboru Rady ředitelů SDA Ing. Vít Pěkný význam ankety jako důležitého spotřebitelského vodítka i nástroje dalšího rozvoje trhu s osobními automobily v České republice.

Odborná porota, složená z 32 motoristických žurnalistů, bude ve dvou etapách vybírat jen jeden, podle jejího názoru ten opravdu nejlepší z 37 modelů, uvedených do prodeje v České republice v tomto kalendářním roce. Kromě toho bude volit Technickou inovaci roku a Zelené auto roku. Naopak široká veřejnost, oslovená rozsáhlou reklamní kampaní v tištěných i elektronických médiích, bude mít příležitost hlasovat na webové stráncewww.autoroku2013.cz v celkem pěti kategoriích (městské vozy, nižší střední třída, střední a vyšší střední třída, terénní a velkoprostorové vozy, sportovní vozy).

Auto roku 2013 v České republice bude vyhlášeno v průběhu slavnostního večera, jenž se uskuteční počátkem ledna 2013.

Comments are closed.

Kontakt