Aktuality

Autosalon v novém termínu a s novou tváří

Největší domácí automobilová přehlídka, brněnský Autosalon, se pravidelně konala počátkem června. Minulý čas je na místě, protože v příštím roce se poprvé uskuteční už od 4. do 8. dubna.

Na důvody tohoto rozhodnutí jsme se zeptali ředitele projektu Autosalon společnosti Veletrhy Brno, jež je jedním z partnerů ankety Auto roku 2013 v ČR, Jiřího Čikla.

Můžete potvrdit, že všechny vozy, která se zúčastní ankety Auto roku 2013 v ČR, budou vystaveny také na brněnském Autosalonu?

Nepochybně tomu tak bude, a kromě toho je naší ctižádostí představit v jeho expozicích veřejnosti co nejvíce aktuálních novinek.

Autosalon zaznamenal zásadní termínový posun, z června se přesunul do dubna. Proč?

Původní koncept, pocházející ještě z počátku devadesátých let, se vyčerpal. Dvacet let jsme se nebyli schopni dostat do jiného termínu než červnového, který přece jen zejména z obchodního hlediska není ideální. Proto jsme se po dohodě se Sdružením automobilového průmyslu a Svazem dovozců automobilů odhodlali ke změně. Vrátili jsme ke klasickému období na počátku dubna, kdy startuje motoristická sezona.

Těsně předtím se pořádá vysoce prestižní ženevský autosalon…

Návaznost na něj se samozřejmě snažíme hledat. Hodláme těžit z toho, že náš veletrh začíná zhruba měsíc po jeho skončení.

Autosalon se dříve pravidelně střídal s Autotecem, zaměřeným především na sféru užitkových a nákladních automobilů. Bude tomu tak i nadále?

Autotec by se měl stát od roku 2013 základním kamenem nového dopravního veletrhu Eurotrans.  Ten bude kromě silniční zahrnovat také dopravu kolejovou, leteckou a vodní.

Na co se, samozřejmě kromě samotných automobilů, můžeme na dubnovém Autosalonu těšit?

Vycházíme z toho, že klíčovým návštěvníkem je zájemce o koupi nového vozu. Chceme proto usilovat o to, abychom zkušenost, kterou v Brně získá, učinili co nejzajímavější. Bude si kupříkladu moci četné modely přímo vyzkoušet, a to jak na běžné silnici a dálnici, tak v případě automobilů SUV a off-road rovněž na terénním polygonu. Jeden den by pak měl být speciálně zaměřen na prezentaci alternativních způsobů pohonu motorových vozidel.

Comments are closed.

Kontakt